• Tur Detayları
  • Tur Ücreti
  • Açıklamalar

1. Gün: İstanbul – Amman
İstanbul Havaalanında buluşma ve Türk Hava Yolları ile saat 18:40’da Amman’a uçuş. Saat 20:50’de Amman’a varış ve takiben hotelimize transfer. Geceleme Amman’da.

2. Gün: Madaba – Karak - Petra 

Kahvaltı sonrası, Madaba şehrine hareket. Şehre ulaşım ve 6.yüzyıl St.George Ortodoks kilisesi gezisi. Kiliseyi özel kılan, tabanındaki 6 yüzyıldan kalma Kudüs ve civardaki diğer kutsal yerleri gösteren mozaik haritadır.

Ürdün Turu

Takiben Karak Kalesine hareket ve kalenin gezilmesi. Deniz seviyesinden 900 metre yükseklikteki, Haçlı seferleri sırasında Reynald de Chatillon tarafından, daha sonra Selahattin Eyyubi, Memlükler ve Osmanlı İmparatorluğu tarafından kullanılmıştır. Karak kalesinin Haçlı seferlerindeki önemi “Kingdom of Heaven” – “Cennet Krallığı”filminde anlatılmaktadır. Tur öncesi bu filmi izlemeniz tavsiye edilir. Takiben, Petra şehrine ulaşım. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Petra’da.  

3. Gün: Petra

Kahvaltı sonrası Petra Antik kenti gezisi. Tur esnasında dar bir kanyondan (The Siq), 1.3 km yürünerek, Petra denince ilk akla gelen, “Indiana Jones and the Last Crusade”  filminin bir kısmının çekildiği Hazine Binası’na (The Treasury) ulaşılacaktır. Daha sonra şehir meydana getiren diğer Antik tiyatro, Kolonlu Cadde, Kraliyet mezarları, Tapınak, Bizans Kilisesi ve Manastır gezilecektir. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme Petra’da.

Ürdün Turu

4. Gün: Petra – Ölüdeniz 
Kahvaltı sonrası, Petra’dan ayrılarak Ölü Deniz’e (Lut Gölü) gidilecektir. Göl, deniz seviyesinden 408 metre aşağıda olup, dünyanın en alçak noktasıdır. Serbest zamanınızda gölde yüzebilirsiniz.Geceleme Ölü Deniz’de.

5. Gün: Ölüdeniz – Amman
Kahvaltı sonrası, Amman' a transfer ve Amman şehir turu. Tur esnasında Roma Tiyatrosu ve Forum’u, Amman kalesi ve kale içerisinde bulunan Herkül Tapınağı, Arkeoloji müzesi, Emevi Sarayı gezilecektir. Otelimize transfer ve serbest zaman.

Ürdün Turu

TUR FİYATI (Euro): 5 yıldız Deluxe hotellerde iki kişilik odada kişi başı konaklama
Tur Bedeli
1270 Euro
Tek kişi farkı (single supplement)
705 Euro

Kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerli olacaktır.

Tur fiyatına dahil olan servisler
Gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Amman Crowne Plaza Hotel,  Petra Mövenpick Hotel, Ölü Deniz Marriot Hotelde oda kahvaltı konaklama
Programda yazılı tüm turlar ve transferler
2., 3. ve 5. günlerdeki turlar esnasında öğlen yemekleri 
Lokal rehberlik hizmetleri 
Havaalanı hizmetleri ve alan vergileri
30.000 Euro limitli seyahat sigortası paketi

Tur fiyatına dahil olmayan servisler
Her türlü kişisel harcamalar, öğle ve akşam yemekleri
Extra turlar, rehber/şoför bahşişleri

T.C. tarafından alınan Yurtdışı çıkış ücreti (15 TL)

 

Tur maliyet hesaplamasında, uçak bilet maliyeti, ekonomi sınıf üzerinden hesaplanmıştır. 
Rezervasyonunuzu yaptırdığınız aşamada, eğer uçakta ekonomi sınıfı yerler dolmuş ise, tarafınıza farklı sınıfta rezervasyon yapılır ve aradaki oluşan fiyat farkı hakkında kesin rezervasyonunuz yapılmadan önce bilgilendirilirsiniz.
 Ürdün vizesi havaalanında bedeli karşılığında verilmektedir. Mevcut uygulamada 28 USD alınmaktadır.

HACC
Suudi
Arabistan
Vize
formula, f1 malezya
umre turları, umre rogramları, umre fiyatları