• Tur Detayları
  • Tur Ücreti
  • Açıklamalar

1. Gün: İstanbul – Amman
İstanbul Havaalanında buluşma ve Türk Hava Yolları ile saat 18:40’da Amman’a uçuş. Saat 20:50’de Amman’a varış ve takiben hotelimize transfer. Geceleme Amman’da.

2. Gün: Umm Qays – Jerash – Amman
Kahvaltı sonrası, önce antik dönemde adı Gadara olan Umm Qays şehri gezilecektir. Umm Qays şehrinde görülecek yerler Roma döneminden kalan Kolonlu caddesi, Antik tiyatrosu, Banyoları ve şehrin en tepe noktasında yer alan Osmanlı Dönemi köyü olacaktır. Şehirden Suriye’nin ve Tiberius Gölü'nün manzarası seyredilebilir.

Daha sonra Anrik Jerash kentine hareket edilecektir. Antik ismi Gerasa olan şehir, dünyadaki en iyi korunmuş Roma şehirlerinden biridir. Şehir adına her sene Temmuz ayında festival düzenlenmektedir. Geceleme Amman’da.

Ürdün Turu

3. Gün: Nebo Dağı – Madaba – Karak – Petra 
Kahvaltı sonrası, önce Nebo Dağı’na hareket. Nebo Dağı, inanışa göre, Hz. Musa’nın kavmine vaat edilmiş toprakları gösterdikten sonra öldüğü ve mezarının bulunduğun dağdır. Dağ 4. yüzyıldan kalma olan ve Hz. Musa'nın adına inşa edilmiş bir kilise vardır. Daha sonra Madaba şehrine hareket. Şehre ulaşım ve 6. yüzyıl St. George Ortodoks kilisesi gezisi. Kiliseyi özel kılan, tabanındaki 6 yüzyıldan kalma Kudüs ve civardaki diğer kutsal yerleri gösteren mozaik haritadır.

Ürdün Turu

Takiben Karak Kalesine hareket ve kalenin gezilmesi. Deniz seviyesinden 900 metre yükseklikteki, Haçlı seferleri sırasında Reynald de Chatillon tarafından, daha sonra Selahattin Eyyubi, Memlükler ve Osmanlı İmparatorluğu tarafından kullanılmıştır. Karak kalesinin Haçlı seferlerindeki önemi “Kingdom of Heaven” – “Cennet Krallığı”filminde anlatılmaktadır. Tur öncesi bu filmi izlemeniz tavsiye edilir. Takiben, Petra şehrine ulaşım. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Petra’da. 

4. Gün: Petra
Kahvaltı sonrası Petra Antik kenti gezisi. Tur esnasında dar bir kanyondan (The Siq), 1.3 km yürünerek, Petra denince ilk akla gelen, “Indiana Jones and the Last Crusade”  filminin bir kısmının çekildiği Hazine Binası’na (The Treasury) ulaşılacaktır. Daha sonra şehir meydana getiren diğer Antik tiyatro, Kolonlu Cadde, Kraliyet mezarları, Tapınak, Bizans Kilisesi ve Manastır gezilecektir.

Tur sonrası Wadi Rum’a hareket edilecektir. Wadi Rum’a ulaşım ve çölde çadırda konaklama.

5. Gün: Wadi Rum – Ölü Deniz
Kahvaltı sonrası, çölde jeep safari ve Ölü Deniz’e (Lut Gölü) hareket edilecektir. Göl, deniz seviyesinden 408 metre aşağıda olup, dünyanın en alçak noktasıdır. Serbest zamanınızda gölde yüzebilirsiniz. Geceleme Ölü Deniz’de.

Ürdün Turu

6. Gün: Ölüdeniz – Amman
Kahvaltı sonrası, Amman' a transfer ve Amman şehir turu. Tur esnasında Roma Tiyatrosu ve Forum’u, Amman kalesi ve kale içerisinde bulunan Herkül Tapınağı, Arkeoloji müzesi, Emevi Sarayı gezilecektir. Otelimize transfer ve serbest zaman. 

7. Gün: Amman - İstanbul 
Sabah 03:45'de Amman Havaalanına transfer ve 06:35'de Amman'dan uçuş. Saat 09:00'da İstanbul'a varış.

TUR FİYATI (Euro): 5 yıldız Deluxe hotellerde iki kişilik odada kişi başı konaklama
Tur Bedeli
1480 Euro
Tek kişi farkı (single supplement)
890 Euro

Kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerli olacaktır.

Tur fiyatına dahil olan servisler
Gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Amman Crowne Plaza Hotel,  Petra Mövenpick Hotel, Wadi Rum çadır, Akabe Intercontinental Hotel ve Ölü Deniz Marriot Hotel oda kahvaltı konaklama
Programda yazılı tüm turlar ve transferler
2., 3. ve 5. günlerdeki turlar esnasında öğlen yemekleri 
Lokal rehberlik hizmetleri 
Havaalanı hizmetleri ve alan vergileri
30.000 Euro limitli seyahat sigortası paketi

Tur fiyatına dahil olmayan servisler
Her türlü kişisel harcamalar, öğle ve akşam yemekleri
Extra turlar, rehber/şoför bahşişleri

T.C. tarafından alınan Yurtdışı çıkış ücreti (15 TL)

 

Tur maliyet hesaplamasında, uçak bilet maliyeti, ekonomi sınıf üzerinden hesaplanmıştır. 
Rezervasyonunuzu yaptırdığınız aşamada, eğer uçakta ekonomi sınıfı yerler dolmuş ise, tarafınıza farklı sınıfta rezervasyon yapılır ve aradaki oluşan fiyat farkı hakkında kesin rezervasyonunuz yapılmadan önce bilgilendirilirsiniz.
 Ürdün vizesi havaalanında bedeli karşılığında verilmektedir. Mevcut uygulamada 28 USD alınmaktadır.

HACC
Suudi
Arabistan
Vize
formula, f1 malezya
umre turları, umre rogramları, umre fiyatları