• Tur Detayları
  • Tur Ücreti
  • Açıklamalar

1. Gün: İstanbul – Amman
İstanbul Havaalanında buluşma ve Türk Hava Yolları ile saat 18:40’da Amman’a uçuş. Saat 20:50’de Amman’a varış ve takiben hotelimize transfer. Geceleme Amman’da.

2. Gün: Nebo Dağı – Madaba – Karak – Petra 
Kahvaltı sonrası, önce Nebo Dağı’na hareket. Nebo Dağı, inanışa göre, Hz. Musa’nın kavmine vaat edilmiş toprakları gösterdikten sonra öldüğü ve mezarının bulunduğun dağdır. Dağ 4. yüzyıldan kalma olan ve Hz. Musa'nın adına inşa edilmiş bir kilise vardır. Daha sonra Madaba şehrine hareket. Şehre ulaşım ve 6. yüzyıl St. George Ortodoks kilisesi gezisi. Kiliseyi özel kılan, tabanındaki 6 yüzyıldan kalma Kudüs ve civardaki diğer kutsal yerleri gösteren mozaik haritadır.

Takiben Karak Kalesine hareket ve kalenin gezilmesi. Deniz seviyesinden 900 metre yükseklikteki, Haçlı seferleri sırasında Reynald de Chatillon tarafından, daha sonra Selahattin Eyyubi, Memlükler ve Osmanlı İmparatorluğu tarafından kullanılmıştır. Karak kalesinin Haçlı seferlerindeki önemi “Kingdom of Heaven” – “Cennet Krallığı”filminde anlatılmaktadır. Tur öncesi bu filmi izlemeniz tavsiye edilir. Takiben, Petra şehrine ulaşım. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Petra’da.

Ürdün Turu

3. Gün: Petra - Akabe
Kahvaltı sonrası Petra Antik kenti gezisi. Tur esnasında dar bir kanyondan (The Siq), 1.3 km yürünerek, Petra denince ilk akla gelen, “Indiana Jones and the Last Crusade”  filminin bir kısmının çekildiği Hazine Binası’na (The Treasury) ulaşılacaktır. Daha sonra şehir meydana getiren diğer Antik tiyatro, Kolonlu Cadde, Kraliyet mezarları, Tapınak, Bizans Kilisesi ve Manastır gezilecektir. Tur sonrası Akabe Şehrine hareket. Şehre ulaşım, otele yerleşme ve serbest zaman.

4. Gün: Akabe – Wadi Rum
Kahvaltı sonrası, Akabe şehir turu. Akşam üzeri Wadi Rum’a hareket. Çölde jeep safari sonrası çadırda konaklama.

Ürdün Turu

5. Gün: Wadi Rum – Ölü Deniz
Kahvaltı sonrası Ölü Deniz’e (Lut Gölü) hareket edilecektir. Göl, deniz seviyesinden 408 metre aşağıda olup, dünyanın en alçak noktasıdır. Serbest zamanınızda gölde yüzebilirsiniz. Geceleme Ölü Deniz’de.

Ürdün Turu

6. Gün: Ölüdeniz – Amman
Kahvaltı sonrası, Amman' a transfer ve Amman şehir turu. Tur esnasında Roma Tiyatrosu ve Forum’u, Amman kalesi ve kale içerisinde bulunan Herkül Tapınağı, Arkeoloji müzesi, Emevi Sarayı gezilecektir. Otelimize transfer ve serbest zaman.

Ürdün Turu

7. Gün: Amman - İstanbul 
Sabah 03:45'de Amman Havaalanına transfer ve 06:35'de Amman'dan uçuş. Saat 09:00'da İstanbul'a varış.

TUR FİYATI (Euro): 5 yıldız Deluxe hotellerde iki kişilik odada kişi başı konaklama
Tur Bedeli
1480 Euro
Tek kişi farkı (single supplement)
890 Euro

Kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerli olacaktır.

Tur fiyatına dahil olan servisler
Gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Amman Crowne Plaza Hotel,  Petra Mövenpick Hotel, Wadi Rum çadır, Akabe Intercontinental Hotel ve Ölü Deniz Marriot Hotel oda kahvaltı konaklama
Programda yazılı tüm turlar ve transferler
2., 3. ve 5. günlerdeki turlar esnasında öğlen yemekleri 
Lokal rehberlik hizmetleri 
Havaalanı hizmetleri ve alan vergileri
30.000 Euro limitli seyahat sigortası paketi

Tur fiyatına dahil olmayan servisler
Her türlü kişisel harcamalar, öğle ve akşam yemekleri
Extra turlar, rehber/şoför bahşişleri

T.C. tarafından alınan Yurtdışı çıkış ücreti (15 TL)

 

Tur maliyet hesaplamasında, uçak bilet maliyeti, ekonomi sınıf üzerinden hesaplanmıştır. 
Rezervasyonunuzu yaptırdığınız aşamada, eğer uçakta ekonomi sınıfı yerler dolmuş ise, tarafınıza farklı sınıfta rezervasyon yapılır ve aradaki oluşan fiyat farkı hakkında kesin rezervasyonunuz yapılmadan önce bilgilendirilirsiniz.
 Ürdün vizesi havaalanında bedeli karşılığında verilmektedir. Mevcut uygulamada 28 USD alınmaktadır.

HACC
Suudi
Arabistan
Vize
formula, f1 malezya
umre turları, umre rogramları, umre fiyatları