• Tur Detayları
  • Tur Ücreti
  • Açıklamalar

Hindistan  - Altın Üçgen ve Varanasi Turu
Delhi  - Varanasi - Agra – Fatehpur Sikri - Jaipur
(7 Gece - 8 Gün)

1.Gün:  İstanbul – Yeni Delhi
Atatürk Havalimanı’ndan saat 19:55’te Türk Hava Yolları’nın TK 716 sefer sayılı uçağı ile Delhi’ye uçuş. Geceleme uçakta.

2.Gün:  Yeni Delhi
Yerel saat ile sabah 04:35’de Delhi’ye varış, havaalanında karşılama ve Yeni Delhi şehir merkezine hareket. Birinci Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden Hintli askerler için 1921 yılında inşa edilen India Gate Anıtı, Başkanlık Sarayı ve Parlamento binalarını gördükten sonra, Babür İmparatorluğu tarafından 1648 yılında yapılan ve Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Kızıl Kale (Red Fort) dışarıdan görülecektir.

Yeni Delhi
Yeni Delhi

Daha sonra, Delhi’nin eski şehir yerleşim merkezi gezilecektir. Eski şehir yerleşim merkezinde Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camii (Jama Masjid) ve Eski şehir çarşısı görülecektir.
Öğle yemeğini takiben, Raj Ghat ve  Hotelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman.
Geceleme Yeni Delhi’de. (Öğle yemeği – Akşam yemeği)

3.Gün:  Yeni Delhi – Varanasi
Sabah erkenden havaalanına transfer ve Hindu dininin kutsal merkezi Varanasi Şehrine uçuş.
Varanasi, inanışa göre 5000 yıl önce Hindu tanrı Shiva tarafından kurulmuştur ve Hinduların hac merkezidir. 7 önemli Hindu şehrinden biridir.

Sarnath, Varanasi
Sarnath - Varanasi

Havaalanında karşılama ve Sarnath gezisi.  Sarnath, Buda’nın ilk vaazını verdiği yerdir ve Budistler için kutsal mekandır. Aynı yerde bulunan ve gezilecek olan Arkeoloji müzesi, dini taş heykeller yönünden oldukça zengindir.

Takiben  öğle yemeği servisi ve Baharat Mata tapınağı gezisi yapılacaktır. Otele yerleşme sonrası Ganj nehri’ne hareket ve Ganj nehrinde ölü yakma törenlerinin gözlenmesi. Daha sonra Aarti seromonisinin izlenmesi ve otel dönüş. Akşam yemeği ve geceleme.

Aarti, Varanasi
Aarti Töreni - Varanasi

4.Gün:  Varanasi - Agra
Sabah erkenden otelden Ganj nehrine hareket. Güneş doğuşunda Ganj nehrinde ibadet eden Hinduların izlenmesi ve hotele dönüş. Kahvaltıyı takiben, havaalanına gidiş ve Agra’ya uçuş.
Öğle yemeğini takiben UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyaca meşhur
Tac Mahal gezisi.

Varanasi, Ganj Nefri
Ganj Nehri - Varanasi

Daha sonra “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi ziyaret edilecektir. Yine UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu kale 1565 yıllarında Babür İmparatoru Akbar tarafından onarımı yaptırılmıştır. Yerel market ve mermer fabrikası gezisinden sonra hotelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Agra’da. (Kahvaltı - Öğle yemeği – Akşam yemeği)

5.Gün: Agra – Fatehpur Sikri - Jaipur
Kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edilecektir.  Öncelikle, yol üzerinde bulunan, İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra su kıtlığı sebebiyle terk edilen çöl şehir Fatehpur Sikri’ye gidilecek ve burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden, Şeyh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi  görülecektir.

Öğle yemeği tur esnasında Bharatpur’da sunulacaktır. Takiben Jaipur’a hareket edilecektir.
Hindistan’ın Rajasthan eyaletinde bulunan ve 1727 yılında inşa edilen Jaipur, Hindistan’ın planlı inşa edilen ilk şehridir.  Hotelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Jaipur’da.
(Kahvaltı - Öğle yemeği – Akşam yemeği)

6.Gün:  Jaipur
Kahvaltıyı takiben öncelikle Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi gezilecektir. Aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı görülecektir.

Şehir Sarayı, Jaipur
Şehir Sarayı - Jaipur

Öğle yemeğini takiben Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı (City Palace Museum), Raja Jai Singh tarafından 1728 yılında inşa edilen astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar gezilecek ve Hawa Mahal (Rüzgar Sarayı) önünde fotoğraf molası verilecektir. Hotele dönüş ve serbest zaman. (Kahvaltı - Öğle yemeği – Akşam yemeği)

7.Gün: Jaipur – Yeni Delhi
Kahvaltının ardından Yeni Delhi’ye hareket edilecektir. Yeni Delhi’de bulunan 73 metre yüksekliği ile Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) gezilecektir.
Öğle yemeği servisi servisini takiben Bahai Tapınağı (Lotus Temple) gezilecektir.

Bahai Tapınağı
Bahai Tapınağı - Yeni Delhi

Hotelimize yerleşme ve serbest zaman. Serbest zamanınızda, ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar ve kumaşlar gibi hediyelik eşyaları uygun fiyata alabileceğiniz, Janpath’da bulunan Central Cottage Industries Emporium alış veriş merkezinde zaman geçirebilirsiniz. Geceleme Yeni Delhi’de. (Kahvaltı - Öğle yemeği – Akşam yemeği)

8.Gün: Yeni Delhi – İstanbul
Saat 03:00’de Yeni Delhi Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasını takiben saat 06:15’de Türk Havayolları’nın TK 717 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuş.
Türkiye saatiyle sabah 10:35’de İstanbul’a varış.

TUR FİYATI (USD)
İki kişilik odada kişi başı
2760 USD
Tek kişi konaklama
3135 USD

Kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerli olacaktır.

Tur fiyatına dahil olan servisler
 Türk Havayolları ile, ekonomi sınıfında, havaalanı hizmetleri, servis bedeli ve alan vergileri dahil gidiş dönüş uçak biletleri.
 Yeni Delhi – Varanasi ve Varanasi – Agra iç hat uçak biletleri ve alan vergileri
 Yeni Delhi Lalit Hotel – Premier oda konaklama
   Varanasi Ramada Hotel – Superior oda konaklama
   Agra Crystal Sarovar Premiere Hotel – Deluxe oda konaklama
   Jaipur Trident Hotel – Deluxe oda konaklama
 Hindistan’daki havaalanı – hotel - havaalanı transferleri
 Tur programında bulunan ve detaylandırılan tüm turlar, giriş bilet ücretleri ve şehir gezileri.
Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri (Tur programında belirtilmiştir. Yemeklerde içecekler hariçtir.)
 İngilizce dilinden yerel rehberlik hizmetleri
30.000 Euro limitli seyahat sigortası paketi
 Hindistan vize bedeli (Gerekli evrakların iletilmesini takiben, vizenin alınması acentamız tarafından yapılmaktadır. Hindistan yeşil dâhil tüm pasaportlara vize uygulamaktadır.)

Tur fiyatına dahil olmayan servisler
Her türlü kişisel harcamalar, 
Extra turlar, rehber/şoför bahşişleri
 T.C. tarafından alınan Yurtdışı çıkış ücreti (15 TL)
 Tur fiyatına dahil olan servisler kısmında anılmayan diğer tüm giderler

 

Uçuş Bilgileri:
Gidiş – Türk Havayolları: İstanbul Atatürk Havalimanı  Kalkış: 19:55 – Delhi Varış: 04:35
Dönüş – Türk Havayolları: Yeni Delhi Havalimanı  Kalkış: 06:15 – İstanbul Varış: 10:35

Uçuş Süreleri: İstanbul - Delhi - İstanbul uçuşları direkt uçuş olup yaklaşık 6 saat sürmektedir.

Sağlık  /Aşı: Zorunlu olmanız gereken her hangi bir aşı yoktur. Düzenli ilaç kullanıyorsanız, mutlaka ihtiyacınızdan biraz fazla ilacı yanınıza alınız.  Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanızda fayda olacaktır.

Vize: Hindistan yeşil dâhil tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. 

Para: Para birimi Hint Rupisi’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebilirsiniz. Kredi kartı kullanımı
oldukça yaygındır.

Saat Farkı / Zaman Dilimi: Türkiye’den 3 saat 30 dakika ileridedir.

Elektrik: Genelde 220 V kullanılmaktadır. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır.

Alışveriş: Her şehirde alışveriş yapma imkanı mevcuttur. Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en ideal  mekanlardan biri The Central Cottage  Industries Emporium’dur. Pek çok şubesi bulunan bu mağaza, sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Kendinize veya hediye amaçlı, ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar ve kumaşlar çok uygun fiyata alınabilir.

Kıyafet: Kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler,  pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. İlaveten , şapka ve güneş gözlüğü almanızda fayda olabilir.

Yemek Kültürü: Kuzey Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemekler hotellerde ve en iyi restoranlarda servis edilecektir. Konaklayacağınız hoteller üst düzey tesisler olduğundan sağlık ve gıda riskleri minimumdur. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmeyiniz. Mutlaka sadece kapalı şişe suyu tüketiniz.
HACC
Suudi
Arabistan
Vize
formula, f1 malezya
umre turları, umre rogramları, umre fiyatları