• Tur Detayları
  • Tur Ücreti
  • Açıklamalar

Hindistan & Nepal
Altın Üçgen ve Nepal – Kathmandu Turu
Delhi  - Agra – Fatehpur Sikri - Jaipur – Kathmandu
(7 Gece - 8 Gün)

1.Gün:  İstanbul – Yeni Delhi
Atatürk Havalimanı’ndan saat 19:55’te Türk Hava Yolları’nın TK 716 sefer sayılı uçağı ile Delhi’ye uçuş. Uçuşumuz yaklaşık 6 saat sürecektir. Geceleme uçakta.

2.Gün:  Yeni Delhi
Yerel saat ile sabah 04:35’de Delhi’ye varış, havaalanında karşılama ve Yeni Delhi şehir merkezine hareket. Birinci Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden Hintli askerler için 1921 yılında inşa edilen India Gate Anıtı, Başkanlık Sarayı ve Parlamento binalarını gördükten sonra, Babür İmparatorluğu tarafından 1648 yılında yapılan ve Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Kızıl Kale (Red Fort) dışarıdan görülecektir.

Yeni Delhi
Yeni Delhi

Daha sonra, Delhi’nin eski şehir yerleşim merkezi gezilecektir. Eski şehir yerleşim merkezinde Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camii (Jama Masjid) ve Eski şehir çarşısı görülecektir.
Öğle yemeğini takiben, Raj Ghat ve  Hotelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman.
Geceleme Yeni Delhi’de. (Öğle yemeği – Akşam yemeği)

3.Gün:  Yeni Delhi - Agra
Kahvaltıyı takiben Agra’ya hareket. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuz ardından Agra’ya varış. Öğle yemeğini takiben UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyaca meşhur Tac Mahal gezisi.

Tac MahalTac Mahal - Agra

Daha sonra “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi ziyaret edilecektir. Yine UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu kale 1565 yıllarında Babür İmparatoru Akbar tarafından onarımı yaptırılmıştır. Yerel market ve mermer fabrikası gezisinden sonra hotelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Agra’da. (Kahvaltı - Öğle yemeği – Akşam yemeği)

4.Gün: Agra – Fatehpur Sikri - Jaipur
Kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edilecektir.  Öncelikle, yol üzerinde bulunan, İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra su kıtlığı sebebiyle terk edilen çöl şehir Fatehpur Sikri’ye gidilecek ve burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı, Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sikri’nin sembollerinden, Şeyh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi  görülecektir.

Öğle yemeği tur esnasında Bharatpur’da sunulacaktır. Takiben Jaipur’a hareket edilecektir.
Hindistan’ın Rajasthan eyaletinde bulunan ve 1727 yılında inşa edilen Jaipur, Hindistan’ın planlı inşa edilen ilk şehridir.  Hotelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Jaipur’da.
(Kahvaltı - Öğle yemeği – Akşam yemeği)

5.Gün:  Jaipur
Kahvaltıyı takiben öncelikle Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi gezilecektir. Aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı görülecektir.

Jantar Mantar, Jaipur
Jantar Mantar - Jaipur

Öğle yemeğini takiben Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı (City Palace Museum), Raja Jai Singh tarafından 1728 yılında inşa edilen astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar gezilecek ve Hawa Mahal (Rüzgar Sarayı) önünde fotoğraf molası verilecektir. Hotele dönüş ve serbest zaman. (Kahvaltı - Öğle yemeği – Akşam yemeği)

6.Gün: Jaipur – Yeni Delhi
Kahvaltının ardından Yeni Delhi’ye hareket edilecektir. Yeni Delhi’de bulunan 73 metre yüksekliği ile Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) gezilecektir.
Öğle yemeği servisi servisini takiben Bahai Tapınağı (Lotus Temple) gezilecektir.

Bahai, Yeni Delhi
Bahai Tapınağı - Yeni Delhi

Hotelimize yerleşme ve serbest zaman. Serbest zamanınızda, ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar ve kumaşlar gibi hediyelik eşyaları uygun fiyata alabileceğiniz, Janpath’da bulunan Central Cottage Industries Emporium alış veriş merkezinde zaman geçirebilirsiniz. Geceleme Yeni Delhi’de. (Kahvaltı - Öğle yemeği – Akşam yemeği)

7.Gün: Yeni Delhi – Kathmandu
Kahvaltı sonrası, Yeni Delhi Havalimanı’na transfer ve yaklaşık 2 saat sürecek olan Nepal’ın başkenti Kathmandu’ya uçuş.Vize işlemleri sonrasında Kathmandu Havaalanı’nda karşılama ve şehir merkezindeki hotelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Kathmandu’da. (Kahvaltı - Akşam yemeği)

8.Gün: Kathmandu
Kahvaltı ve tüm gün sürecek olan Kathmandu şehir turu. Öncelikle tepeden Kathmandu’yu panoramik olarak görebileceğiniz, çok sayıda maymun bulunan ve bu maymunların kutsal olduğuna inananlar tarafından “ Maymunlar Tağınağı” olarak da adlandırılan Swayambhunath Tapınağına gidilecektir.

Swayambhunath Tapınağı
Swayambhunath Tapınağı - Kathmandu

Takiben Patan’a gidilecek ve Patan Durbar meydanı gezilecektir. Öğle yemeği sonrasında ise UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Kathmandu Durbar meydanı gezilecektir. Thamel bölgesinin gezilmesini takiben otelimize dönüş ve geceleme. (Kahvaltı - Öğle yemeği – Akşam yemeği)

9.Gün: Kathmandu - İstanbul
Saat 04:15’da Kathmandu Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasını takiben saat 07:40’da Türk Havayolları’nın TK 727 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuş.

Türkiye saatiyle sabah 12:55’de İstanbul’a varış.
TUR FİYATI (USD)
İki kişilik odada kişi başı
2765 USD
Tek kişi konaklama
3265 USD

Kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerli olacaktır.

Tur fiyatına dahil olan servisler
 Türk Havayolları ile, ekonomi sınıfında, havaalanı hizmetleri, servis bedeli ve alan vergileri dahil gidiş dönüş uçak biletleri.
 Yeni Delhi – Kathmandu uçak biletleti ve alan vergileri
 Yeni Delhi Lalit Hotel – Premier oda konaklama
  Agra Crystal Sarovar Premiere Hotel – Deluxe oda konaklama
  Jaipur Trident Hotel – Deluxe oda konaklama
  Yak and Yeti Hotel Kathmandu – Deluxe Room.
 Hindistan ve Nepal’daki havaalanı – hotel - havaalanı transferleri
 Tur programında bulunan ve detaylandırılan tüm turlar, giriş bilet ücretleri ve şehir gezileri.
Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri (Tur programında belirtilmiştir. Yemeklerde içecekler hariçtir.)
 İngilizce dilinden yerel rehberlik hizmetleri
 30.000 Euro limitli seyahat sigortası paketi
 Hindistan vize bedeli (Gerekli evrakların iletilmesini takiben, vizenin alınması acentamız tarafından yapılmaktadır. Hindistan yeşil dâhil tüm pasaportlara vize uygulamaktadır.)

Tur fiyatına dahil olmayan servisler
Her türlü kişisel harcamalar, 
Extra turlar, rehber/şoför bahşişleri
 T.C. tarafından alınan Yurtdışı çıkış ücreti (15 TL)
 Tur fiyatına dahil olan servisler kısmında anılmayan diğer tüm giderler

 

Uçuş Bilgileri:
Gidiş – Türk Havayolları: İstanbul Atatürk Havalimanı  Kalkış: 19:55 – Delhi Varış: 04:35
Dönüş – Türk Havayolları: Kathmandu Havalimanı  Kalkış: 07:40 – İstanbul Varış: 12:55

Uçuş Süreleri: İstanbul - Delhi - İstanbul uçuşları direkt uçuş olup yaklaşık 6 saat sürmektedir.

Sağlık  /Aşı: Zorunlu olmanız gereken her hangi bir aşı yoktur. Düzenli ilaç kullanıyorsanız, mutlaka ihtiyacınızdan biraz fazla ilacı yanınıza alınız.  Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanızda fayda olacaktır.

Vize: Hindistan yeşil dâhil tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Nepal vizesi ülkeye girişte 25 USD karşılığı verilmektedir.

Para: Yanınıza Dolar veya Euro alabilirsiniz. Her yerde döviz bürosu mevcuttur ve paranızı kolayca değiştirilebilirsiniz. Kredi kartı kullanımı yaygındır.

Saat Farkı / Zaman Dilimi: Türkiye’den 3 saat 30 dakika ileridedir.

Elektrik: Genelde 220 V kullanılmaktadır. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır.

Alışveriş: Her şehirde alışveriş yapma imkânı mevcuttur.

Kıyafet: Kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler,  pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. İlaveten, şapka ve güneş gözlüğü almanızda fayda olabilir.

Yemek Kültürü: Kuzey Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemekler hotellerde ve en iyi restoranlarda servis edilecektir. Konaklayacağınız hoteller üst düzey tesisler olduğundan sağlık ve gıda riskleri minimumdur. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmeyiniz. Mutlaka sadece kapalı şişe suyu tüketiniz.
HACC
Suudi
Arabistan
Vize
formula, f1 malezya
umre turları, umre rogramları, umre fiyatları